Loading ...

Atlas Online

ADSL

Atlas Online

ADSL

Kurumsal ADSL Farkları;
TÜRKİYE Sathında Telefon Olan Her Noktada Tesis Edebiliriz, Standart 8 Mbps'e kadar veya 16 Mbps'e kadar trafik Sağlanabilir, STATIK IP'li ve Gerektiğinde Ücretsiz Ek /30 IP Bloğu ile Firewall Yapılarına Uygundur, Tamamen KOTASIZ veya Yüksek Kotalıdır, Devamlılığı 7x24 Kurumsal Ekiplerimiz Tarafından Takip Edilen Bir Hizmettir, MRTG Sistemi İle Üzerinden Geçen Data Trafiği 7x24 Kaydedilir.


Bu ve diğer kurumsal özellikleri sayesinde ADSL servislerimiz e-fatura gibi sistemleri kolay ve düşük maliyetli olarak destekleyebilir şekilde tasarlanmıştır.


Asimetrik Sayısal Abone Hattı ) Asymmetric Digital Subscriber Line sözcüklerinin baş harflerinden oluşan ADSL, mevcut telefonlar için kullanılan bakır teller üzerinden yüksek hızlı veri, ses ve görüntü iletişimini aynı anda sağlayabilen bir modem teknolojisidir.


A
Asymetric
(Asimetrik)
D
Digital
(Dijital / Sayısal)
S
Subscriber
(Abone)
L
Line
(Hattı)


Yukarıdaki açılımı ile ADSL, standart telefon görüşmeleri ile aynı anda, yüksek hızda veri geçirilebilen telefon hattını ifade eder. Asimetrik kelimesi ise veri alım (download) ve veri gönderim (upload) hızlarının birbirinden farklı olduğunu göstermektedir.Telefon hatlarının bu şekilde kullanılmasını sağlayan teknoloji de ADSL teknolojisi olarak anılmaktadır.


Bütün bunların ötesinde, ADSL ismi en çok, mevcut telefon hattı üzerinden, telefonu meşgul etmeden, sürekli ve dial-up bağlantıdan çok hızlı olarak sunulan internet erişimi için kullanılmaktadır.


ADSL Nasıl Çalışır ?


Telefon abonesinin kullanmakta olduğu telefon hattının bir ucu telefon hizmetinin verilmekte olduğu Telekom santrallerinde bağlı bulunmaktadır. Bir abonenin ADSL hizmeti alabilmesi için, öncelikle hattının bağlı bulunduğu Telekom santralinde uygun cihazların kurulu bulunması gerekmektedir.


Uygun cihazlar kurulu ise, telefon hattının telekom satralindeki ucu bu cihazlara bağlanır. Bu cihazlar, hem hızlı veri iletişimi sağlarken, aynı zamanda bir filtre görevi görerek ses ile veriyi birbirinden ayırır. Telefon aramalarında santral üzerinden standart telefon hatlarına ulaşırken, veri de İnternet Servis Sağlayıcıların internet bulutlarına taşınır. Abonenin de telefonuyla aynı anda hızlı internet kullanabilmek için evinde veya işyerindeki telefon hattını, splitter denilen filtreleme aparatı ve ADSL Modem / Router™a bağlaması gerekmektedir.


ATLAS On-Line olarak Türkiye sathında ADSL servisini siz değerli müşterilerimize sunmaktan mutluluk duyuyoruz.